Żurawinka.ART

03 czerwca 2024 roku rozpoczęliśmy realizację projektu „Żurawinka.ART”, który potrwa do 08.12.br. i ma na celu: spowodowanie większej rozpoznawalności Stowarzyszenia „Żurawinka” jako organizacji promującej i wzmacniającej wolontariat, zwiększenie świadomości społecznej na temat idei wolontariatu i zachęcenie do angażowania się w działania wolontaryjne.

Chcemy też, aby realizacja projektu dała możliwość utworzenia grupy współpracujących z naszym stowarzyszeniem nowych wolontariuszy oraz zapoczątkowała współpracę z poznańskimi uczelniami wyższymi kształcącymi przyszłych pedagogów.

Podczas realizacji projektu wolontariusze będą zaangażowani w organizację spotkań twórczych, artystycznych, sesji zdjęciowych i współdziałania w organizacji spotkań z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Mikołajek.

Pierwszą inicjatywą realizowaną w ramach projektu jest Piknik Żurawinka.ART, który odbędzie się 06 lipca na terenie przylegającym do budynku żłobka w Poznaniu przy ul. Żurawinowej 5/7 (siedziba naszego Stowarzyszenia). Podczas pikniku organizowane będą warsztaty artystyczne, rozgrywki bocci, działać będzie mobilny punkt informacyjny dot. tematyki wolontaryjnej, będą też różne niespodzianki, konkursy, możliwość rozmowy z już działającymi wolontariuszkami i wolontariuszami oraz z osobami korzystającymi ze wsparcia naszego Stowarzyszenia. Więcej o wydarzeniu https://www.facebook.com/events/837825991603240

Całość projektu jest realizowana ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach konkursu Wolontariat do Poznania, którego operatorem jest Poznańskie Centrum Wolontariatu. Budżet projektu: 3000 zł na wszystkie zaplanowane działania w okresie od czerwca do grudnia 2024 roku w tym: druk materiałów, organizację pikniku, warsztaty dla wolontariuszy oraz organizację Dnia Wolontariusza i Mikołajek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content