Osoba trzyma srebrny medal na zielonej wstążce, obok widać liście od róż.

Rzecznik Praw Obywatelskich odznaczył Stowarzyszenie „ŻURAWINKA”

W dniu 09 maja 2023 Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „ŻURAWINKA” otrzymało Odznakę Honorową Rzecznika Praw Obywatelskich „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”, która jest zaszczytnym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw człowieka.

Za 30 lat działalności i zainicjowanie akcji „Przewijamy Polskę”

– Niech ta Odznaka będzie wyrazem naszego najwyższego hołdu dla Państwa, dla Waszej działalności, ale także dla wszystkich osób i organizacji walczących o nasze człowieczeństwo oraz godne warunki do życia i rozwoju dla każdego – powiedział Marcin Wiącek na uroczystości wręczenia odznaki honorowej RPO Stowarzyszeniu „Żurawinka”. – Działalność laureata to pełny empatii, zaangażowania i profesjonalnego wsparcia przykład postawy społecznej wobec osób z niepełnosprawnością. Uosabia wartości, które służą budowaniu szacunku dla ludzkiej godności i stanowią realizację praw człowieka w praktyce.

Więcej informacji: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/stowarzyszenie-zurawinka-odznaka-honorowa-rpo

Grupa osób ze stowarzyszenia Żurawinka stoi pod ścianą i flagą Polski oraz Unii Europejskiej. Na środku zdjęcia Anna Nowak trzyma nagrodę - odznakę.
Kobieta w szarej sukience i mężczyzna w garniturze trzymają nagrodę - dyplom dla Stowarzyszenia Żurawinka za zasługi.
Zbliżenie na dyplom dla Stowarzyszenia Żurawinka za zasługi.
Anna Nowak trzyma czerwone róże i przyjmuje medal za zasługi od mężczyzny w garniturze. W tle flaga Polski i Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content