„Rozkręcamy Dębiec”

do pomagania i działań wolontaryjnych

„Rozkręcamy Dębiec” to jeden z 20 zwycięskich projektów w konkursie regrantingowym organizowanym przez Stowarzyszenie CREO ze środków budżetowych Miasta Poznań a realizowanym przez Stowarzyszenie ŻURAWINKA. Projekt ma na celu zaktywizowanie społeczności dzielnicy Dębiec do pomagania i działań wolontaryjnych.

Wznowienie współpracy z lokalną społecznością

Z powodu pandemii, która trwała do 2022 roku, nastąpiło spowolnienie współpracy naszego stowarzyszenia z lokalną społecznością dzielnicy Dębiec. Przez okres 2 lat nie było bezpośrednich spotkań, organizowanych w realu wydarzeń i poza dwoma projektami zrealizowanymi w ramach konkursu regrantingowego czyli „Kącika wytchnieniowego” i  „Chodź, pomaluj mój świat”, w których wspomógł nas Wolontariat Pracowniczy Wavin Shared Services sp. z o.o.,  nie powróciliśmy do dawnej aktywności i skali wolontaryjnych działań na naszej dzielni.

Zaczynamy! „Rozkręcamy Dębiec”!

Żeby rozkręcić Dębiec do pomagania i działań wolontaryjnych, od czerwca do września br. organizujemy, w ramach projektu, kilka wydarzeń: 26 lipca – w  30 rocznicę rejestracji stowarzyszenia – „Piknik na Dębcu” z udziałem: rodzin z naszego stowarzyszenia, mieszkańców okolicznych bloków, ludzi z dębieckich instytucji, inicjatyw i firm oraz przyjaciół i sympatyków Żurawinki. 7 i 08 sierpnia – sesję zdjęciową w ważnych dla mieszkańców Dębca miejscówkach, a we wrześniu odbędzie się wystawa zdjęć z realizacji całego projektu. Wszystko po to, żeby reaktywować i wzmocnić współpracę Stowarzyszenia ŻURAWINKA z lokalną społecznością, ale również aby promować wolontariat, nawiązać nowe kontakty z potencjalnymi wolontariuszami  i jeśli się uda, to również zorganizować stałą grupę lokalnego wolontariatu.

Chcesz włączyć się do wspólnych działań wolontaryjnych i rozkręcać z nami pomaganie? Napisz do nas: stowarzyszenie.zurawinka@gmail.com lub zadzwoń: 692 629 628.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content