Żurawinka w Bramie Poznania

Brama Poznania ICHOT to pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania i początkach Państwa Polskiego, którego kolebką jest Ostrów Tumski. Dzięki temu możliwe jest poznanie tysiącletniego dziedzictwa Ostrowa Tumskiego.Brama Poznania w sposób szczególny  przywiązuje wagę do spotkań z osobami z różnymi niepełno sprawnościami utrudniającymi im pełne uczestnictwo w życiu społecznym, w tym również korzystanie z oferty instytucji kultury. Dla tych grup osób przygotowywane są specjalne programy edukacyjne.

Cieszymy się, że w okresie: X/XI 2018 roku z takiej właśnie oferty edukacyjnej korzystają podopieczni naszego Stowarzyszenia oraz ich opiekunowie i rodzice. Kilka grup podopiecznych będzie uczestniczyć w zwiedzaniu Bramy Poznania i w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach warsztatowych, a ich opiekunowie i rodzice wezmą udział w tematycznych spacerach z przewodnikiem w przestrzeni Traktu Królewsko-Cesarskiego. Zwiedzą m.in.: poznańską  katedrę, Ostrów Tumski, Stare Miasto, ekspozycję Bramy Poznania oraz przejdą Szlak Żydowski.

Wszystkie działania w ramach tej współpracy realizowane są dla Stowarzyszenia bezpłatnie. Więcej o tej współpracy można przeczytać tutaj: http://bramapoznania.pl/oferta/edukacja/programy-specjalne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content