Plakat wydarzenia "Dajemy zielone światło!". Tekst na plakacie: Dajemy zielone światło. 6.10. Czwartek. Spotykamy się na placu Wolności. 17:00. Światowy Dzień MPD. Pamiętajcie o latarce.

ŚWIATOWY DZIEŃ MÓZGOWEGO PORAŻENIA DZIECIĘCEGO (World Cerebral Palsy Day)

06 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego, który jest dedykowany 17 000 000 osób z mózgowym porażeniem żyjących na całym świecie oraz 350 000 000 osobom, które mieszkają, opiekują się lub pracują zawodowo z osobami z MPD. Tego dnia, w geście solidarności z osobami z MPD, rozświetlane są w kolorze zielonym prestiżowe budynki i kultowe miejsca na całym świecie. W Poznaniu z inicjatywy poznańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „ŻURAWINKA” dadzą zielone światło: AVENIDA, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Urząd Miasta Poznania z dziedzińcem, Teatr Muzyczny, POSNANIA, Restauracja „Rusałka” oraz setki latarek poznanianek i poznaniaków na placu Wolności przy rozświetlonej na zielono fontannie WOLNOŚCI.

Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w dniu 06.10.2022 na placu Wolności od godziny 17.00, a zakończy się o 19.30 wspólnym dawaniem zielonego światła  wsparcia i nadziei dla #17Milionów

PROGRAM

  • od 17.00 do 20.00 po placu Wolności będą przejazdy specjalistyczną rikszą dla osób z niepełnosprawnością i czynne będzie stoisko z zieloną watą cukrową, ciastami i bigosem w ramach prowadzonej zbiórki środków na zakup urządzenia do rehabilitacji INNOWALK dla Społecznej Szkoły Podstawowej „ZAKĄTEK” w Poznaniu, – od 17.30 do 18.45 – będzie wspólne muzykowanie z NORDOFF ROBBINS POLSKA i malowanie twarzy przez wolontariuszki Fundacji FANARI. Od 17.30 – do 19.30 będzie można zrobić sobie zdjęcie z Poznańskimi Koziołkami wrzucając grosik dla „ZAKĄTKA”
  • od 18.00 będą rozświetlane w kolorze zielonym budynki i obiekty w przestrzeni publicznej; o 18.45 wręczane będa Tytuły Przyjaciela „ŻURAWINKI”;
  • o 19.00 odtańczona będzie na placu Wolności „belgijka”; ok 19.15 – 19.30 – kulminacja wydarzenia – obecni na placu Wolności mieszkańcy naszego miasta latarkami dadzą zielone światło nadziei i wsparcia 17 milionom osób żyjących z mózgowym porażeniem dziecięcym żyjących na całym świecie!”;

Wydarzenie w dniu 06.10.2021 jest organizowane w ramach Poznańskiego Tygodnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego “DAJEMY ZIELONE ŚWIATŁO”, który trwa od 03 do 10 pażdziernika i objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Partnerami wydarzeń Poznańskiego Tygodnia MPD “Dajemy zielone światło” są : PCŚ – CENTRUM INICJATYW RODZINNYCH, Fundacja FANARI, Koalicja PRZEWIJAMY POLSKĘ, NORDOFF ROBBINS POLSKA, Inicjatywa Chcemy Całego Życia, Fundacja NIESIEMY NADZIEJĘ, Społeczna Szkoła Podstawowa “ZAKĄTEK”, Spółdzielnia Socjalna “FURIA” i Stowarzyszenie “Potrafię Więcej”.

INFORMACJE O ORGANIZATORZE: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym „ŻURAWINKA” powstało w 1993 roku, aby pomagać dzieciom, młodzieży i dorosłym z MPD oraz ich opiekunom we wszystkich dziedzinach życia. Jest organizacją pożytku publicznego zarządzaną wolontaryjnie. Stowarzyszenie prowadzi , w ramach zadania wspieranego przez Miasto Poznań, Dzienny Ośrodek Terapeutyczny „Żurawinka”, organizuje wieloprofilowe zajęcia terapeutyczne, aktywizuje osoby z MPD przez sport, sztukę i aktywną rekreację. Stowarzyszenie posiada tytuł Poznańskiego Wolontariusza Roku 2009 w kategorii zespołowej, roku 2013 zostało uhonorowane Srebrną Pieczęcią Miasta Poznania, aw roku 2019 i 2022 otrzymało nagrody konkursu INICJATORY za zrealizowane projekty . Od 2013 roku Stowarzyszenie jest reprezentantem Polski w ogólnoświatowym ruchu związanym z organizacją World Cerebral Palsy z siedzibą w Australii (www.worldcpday.org ) wspólnie inicjując działania na rzecz osób z MPD.

KONTAKT DO MEDIÓW: Anna J. Nowak – prezes Stowarzyszenia ŻURAWINKA www.zurawinka.pl tel. 692 629 628 / e-mail: stowarzyszenie.zurawinka@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content